Kiedy wykryta wada fabryczna w samochodzie zagraża bezpieczeństwu jazdy lub stwierdzony poziom emisji spalin przekracza dopuszczalne normy, wówczas z urzędu wszczynane są akcje serwisowe. Ostatnia kampania techniczna od koncernu BMW dotyczy możliwej usterki fabrycznej w obszarze systemy przekierowywania spalin, wyciekający długotrwale glikol może w konsekwencji doprowadzić do pożaru silnika. Płonące BMW to nie jest często spotykane zjawisko, ryzyko wystąpienia pożaru pod maską naszego samochodu jest znikome, mimo wszystko producent zachęca do darmowych odwiedzin w autoryzowanych punktach ASO, które profesjonalnie zajmą się przeglądem i ewentualną wymianą. Montaż części zamiennej jest konieczny w małej liczbie kontrolowanych samochodów, w większości przypadków prace mechaników ograniczają się do kontroli stanu technicznego układu recyrkulacji spalin. Płonące BMW do tej pory najczęściej odnotowywane było w Korei Południowej, jednak można z pełnym przekonaniem powiedzieć, iż problem został zażegnany.

Oddawanei aut na złom jest opłacalne
Na terenie Polski działa wiele firm, których specjalizacją jest złomowanie aut. Wrocław to teren działania przynajmniej kilkunastu, które posiadają odpowiedni sprzęt oraz zezwolenia na prowadzenie tego typu dzia...
